אודות

נילי לנדאו מרקיאר- הבעלים והמנחה הראשית של אפייה ארגונית
שמי נילי לנדאו מרקיאר, ואני הבעלים והמנחה הראשית של סדנאות "אפייה ארגונית".

בהכשרתי ומקצועי אני יועצת ארגונית מטעם אוניברסיטת בר אילן ומנחת קבוצות מטעם האוניברסיטה הפתוחה.

בנוסף, אני בוגרת לימודי קונדיטוריה בבית ספר עושים בישול של שף אורן גירון והתמחתי בקונדיטורית "גאיה" של שף קונדיטור הנס ברטלה.כיום אני עוסקת הן בהנחיית סדנאות אפייה ארגונית והן בייעוץ וליווי ארגונים.
לפרטים נוספים – כתבו לי.

תוכלו לקרוא רשומות נוספות בתחום ייעוץ ופיתוח ארגוני גם בבלוג "ארגונית" – על עובדים, מנהלים ומה שביניהם.

את "אפייה ארגונית" הקמתי לאחר שעסקתי במקביל הן בהנחיית קבוצות והן בהדרכת קבוצות אפייה. תוך כדי העבודה עם קבוצות וארגונים, נוכחתי לדעת כי תהליך האפייה מדמה מגוון רחב של מצבים ארגוניים ואישיים בעבודה, וכי מיומנויות בהן אנחנו משתמשים במטבח הם אותן מיומניות המוכרות לנו מחיי היום יום.

הגעתי למסקנה כי סדנאות אפייה ארגונית, הן המתכון המושלם לארגונים המעוניינים להעשיר את מנהליהם וצוות עובדיהם בתכנים ניהולים ארגוניים דרך חווייה מגבשת, מהנה ומלמדת.

והמתכון עובד, בהצלחה!
בין הלקוחות שבחרו את "אפייה ארגונית" נמנים בנק הפועלים, חברת AON ישראל, עמיתים קרנות הפנסיה הותיקות, חברת הפניקס, ש.ל.ה – שירותי רפואה מקבוצת כללית, חברת Convergin, חברת אפריקה ישראל, בית חולים שערי צדק, חברת דולפין תוכנה, חברת ICQ, חברת ORS, מכבי שירותי בריאות, חברת מדנס לביטוח, חברת סביון דיאגנוסטיק, חברת Gilat Satcom, עיריית פתח תקווה, עיריית טירת הכרמל, ארגון מסיל"ה של עיריית תל אביב, קיבוץ גבעת ברנר, חברת 012smile, חברת קרגל, חברת פליינג קרגו, בנק אדנים, תנועת הצופים, חברת שיא++ ועוד.

לפרטים אודות סדנאות אפייה ארגונית– לחצו כאן.

לחצו כאן – לכתבה אודותי מתוך אתר -YNET

</